Step Halı Yıkama

Kadıköy halı yıkama firmamız step halı yıkama konusunda uzmanlaşmış ve büyük oranda tecrübe sahibi olmuş bir firmadır. Step halılarınız yıkama yöntemine uygun bir şekilde yıkanır ve sorunsuz olarak adresinize ücretsiz servisimiz ile teslim edilmektedir. Step halı yıkama tekniklerine geçmeden önce sizlere kısaca step halıyı tanıtalım:
Step Halı

Step halı, dokuma şekilleri ve akrilik yünün aksine genel anlamda saf yünden dokundukları için temizlikleri yapılırken farklı yöntemlere başvurulması gerekmektedir. Çok kaliteli ve ince ayar ile dokunan bu halılar estetik bakımından büyük öneme sahiptir. Ayrıca bunların dışında step halıların taban yapıları astarlıdır. Bu nedenle de step halısı yıkama işlemi önemlidir. Son derece titiz davranmak gerekir.

Step halı nasıl yıkanır?

En doğru yöntem, özellikle alt tabanının astar olması nedeniyle çok fazla yıkatılmaması gereken halılardır. Fazla yıkama işlemi bu astarın yıpranmasına neden olabilir. Açıkçası bu halının yıkama işlemi anlamında görüş ayrılıkları vardır. Kimisi kuru temizleme yapılmasını önerirken kimisi de kuru yıkama sırasında uygulanan köpük yönteminin halıyı hijyen anlamında yeterince temizleyemediğini savunuyor. Ayrıca yıkama uygulanmadığı için deterjan kalabileceğinden bununda halıya zarar vereceğini savunuyorlar. Burada hangi yöntem aklınıza yatıyorsa siz onu tercih etmelisiniz. İki yöntemde de oldukça uzun tüyleri olan bu halılara yıkama işleminden önce mutlaka toz arındırma işlemi uygulanmalıdır. Daha sonra nazik ve suya dayanıklı olmayan yapısı sebebiyle hızlıca yıkama işlemine başlanmalıdır. Çok fazla suyun içinde bırakılması önerilmez. Bir diğer yöntem olan köpükleme yönteminde de köpüklenip arındırılarak halının temizlenmesi sağlanır. Ama hangi yöntemle yıkatırsanız yıkatın bunun dışında dikkat etmeniz gereken diğer bir nokta da şu. Step Halısı yıkama konusunda bile görüş ayrılıkları olduğunu da düşünecek olursak verdiğimiz halı yıkama firmasını iyi araştıralım. Yanlış bir yıkama ile bu nazik halınızı kaybedebileceğimizi unutmayalım.

Kadıköy halı yıkama firmamız sizleri tüm bu zahmetlerden kurtararak step halılarınızı adresinizden alıyor ve fabrikamızda yıkandıktan sonra adresinize teslim etmektedir.