Halı Türleri Eğitimine Katıldık

Blog

Kadıköy Halı Yıkama hizmetini sunan firmamız 2019 yılında gelişmeye ve aklitesini artırmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde yani 14-16 Mart 2019 tarihleri arasında Bursa’da yapılan halı türleri ve yıkama işlemleri eğitiminde yer aldık.

Eğitim 14 Mart perşembe günü başladı. İlk gün iplik türleri eğitimini aldık. Eğitimi Kasın UZUNÖZ sundu. Tek tek tüm iplik türlerini inceledik ve iplikleri tanıma yöntemlerini öğrendik. Pamuk, viskon, ipek gibi iplik türlerini ayrı ayrı incelemiş olduk.

Bu eğitimde bize gelen halıların hangi malzemeden yapıldığını kolaylıkla anlayabileceğiz. Uzman personelimize gerekli bilgi aktarımını da yapmış olduk.

2. iplik boyama eğitimini Nurcan ÇELİK öğretmen sundu. Eğitimde iplik boyama teknikleri, ipliklerin boyanma aşamaları, hangi sıcaklıklarda boyanır gibi önemli konuları ele aldık. Halı yıkamada çok işimize yarayacak bu konuyu de personelimize aktarmayı ihmal etmedik.

3. gün yani eğitimin son günü iki oturum düzenlendi ve ilk oturumu Umut AVCI sundu, eğitimde halı baskı boyama konusunu hakkında bilgiler verdi. Halı baskı boya nasıl yapılır, hangi halılar baskı boyaya müsaittir gibi konularda bilgiler verdi.

Öğleden sonra da kimyager Atilla SARI eğitmenliğinde halı yıkama ve leke çıkarma konusu hakkında bilgiler edindik. Geçmişten gelen tecrübemizle zaten uyguladığımız bir çok yöntemi daha da pekiştirmiş olduk.

Bu değerli ve çok önemli bilgileri bizlere veren hocalarımıza ve eğitimde emeği geçen tüm kurum ve personellere çok teşekkür ediyoruz. Kadıköy Halı Yıkama olarak gelişmeye ve kalitemizi artırmaya devam ediyoruz.